Špatně spí a je fixovaný na matku

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na chování svého skoro 2,5letého syna. Od narození má velké potíže se spaním, které se, podle mého názoru, začaly stupňovat s příchodem očkování. Prakticky můžu říct, že za svůj život prospal v kuse bez probuzení jen pár nocí. Naposledy to bylo loni před silvestrem. Je na denním pořádku, že večer kolem půl 8 usne a nejpozději za hodinu a půl se vzbudí hysterickým řevem, jelikož u něho neležím, a vřeští jak šílený nejmíň půl hodiny. Uklidní se teprve, když už je natolik unavený a já s ním zůstanu ležet v posteli. To pak většinou spí až do rána, ale stejně má neklidný spánek, hází sebou, mluví ze spaní, odkopává se. Nevím, čím to může být. Vztahy v rodině máme naprosto pohodové, nehádáme se, je klid a pohoda. Je na mně hodně fixovaný, ale celé dny je to veselý a chytrý kluk, i když bývá často přetažený z nedostatku kvalitního spánku. Přes den nemá problém zůstat u příbuzných, ale v noci chce jenom mně. Nesnese ani tátu. Lpí na zaběhnutých rituálech, chce večeřet pořád stejná jídla, stejné pohádky. Zařadit mu do jídelníčku novou potravinu je prakticky nemožné. Co nezná, ani neochutná, vyžaduje pořád dokola několik svých oblíbených jídel, u všeho nového je problém. Už jsem z toho všeho unavená. Připadám si jako jeho otrok. Já ho musím krmit, já ho musím strojit, posadit na nočník, uspávat a hlavně když usne tak se nesmím vzdálit, jinak je problém. Spotřebuje prakticky celý můj čas, jak ve dne, tak v noci. Na podzim má jít do školky a popravdě si nedovedu představit, jak tam beze mně bude fungovat. Jakmile není všechno po jeho, skončí to obrovskou uřvanou scénou. Mám pocit, jako by ho v noci něco trápilo, ale nevím co. Když se o jeho nespavosti svěřím naší praktické doktorce, tak jen nevěřícně kroutí hlavou, ale v ničem mi neporadí ani nepomůže. Bylo by možné se k vám objednat i s takhle malým dítětem? Je třeba doporučení od praktika, který evidentně nikde problém nevidí? Moc díky za odpověď
Dobrý den, tohle je rozhodně na vyšetření u psychologa. Může to být víc věcí. Objednat se můžete, i když nemáte doporučení od praktika. Zdravím. KB