Ruptura delohy a dalsi tehotenstvi

1 Počet odpovědí:
Dobry den, v breznu 2016 mi pri ukonceni porodu akutnim SC praskla leva delozhi hrana, dalsi tehotenstvi by udajne bylo vysoce rizikove, resp bylo mi nedoporuceno. Ja se s timto faktem ale stale nedokazu smirit. Existuje prosim spolehlive vysetreni, ktere napr.presne zmeri velikost a tloustku jizvy a odhali pripadne dalsi rizika? Pripadne delate takove vysetreni/konzultace primo vy a bylo by mozne se objednat? Uvedomuji si, ze stav to jiste neni idealni a chtela bych urcite dalsi tehotenstvi zhodnotit a samozrejmne naplanovat. Dekuji za Vas cas
Dobrý den, k posouzení by bylo třeba mít k dispozici nejlépe kopii operačního protokolu z císařského řezu, event. konzultovat přímo operatéra. Nejpřínosnější metodou k vyšetření je asi ultrazvuk. Na netěhotné děloze je ale nález málo vypovídající a potom nelze dost dobře odhadnout, jak se bude jizva chovat v průběhu celého těhotenství. To je pak sázka- jak se říká - do loterie. Šlo by o rizikový stav, s častějšími kontrolami, a opatřeními dle situace a nálezu. Mohli bychom provést konzultaci a vyšetření UZ s nějakým doporučením.
S pozdravem dr.Dvořák