Ruminace (merycismus)???Jsou pacienti s tímto jevem???

1 Počet odpovědí:
Ruminace (merycismus)
Vážený pane doktore Hnízdile,
moc se omlouvám, že píši skrze tento email.Jelikož si myslím, že merycismem trpím, chci se zeptat, jakou máte s tímto jevem zkušenost. Moc informací jsem se nikde nedočetla. Ve 13 letech jsem začala mít problémy s jídlem a zhubla asi 3 Kg, máma se mnou šla lékařce a ta jí doporučila nějaký jídelníček pro mě.Máma to pochopitelně dodržovala, ale mě pak nebylo dobře..Začala jsem zvracet bez použití prstů a bez námahy.Byla jsem dlouho hospitalizovaná v Motole na psychiatrii. Dopadlo to tak, že jsem měla sondu do žaludku. Lekaři si nevěděli moc rady. Nakonec se to zlepšilo a já byla puštěna domů. Jenže po čase jsem zjistila, že umím samovolně ovládat žaludek...Pokud jsem měla trable, tak jsem občas zvracela, ale ne chtěně, navíc to nebylo nepříjemné, chuť stejná. Bohužel jsem si zvykla...Do dnes ruminuji, nezvracím, jen se mi vrací potrava zpět do úst. Je to skoro závislost.Neměla jsem s tím problém, naučila jsem se s tím žít, dlouho nikdo nic nevěděl, ale teď už je mi 22 let, chci se toho dočista zbavit, ve společnosti je to problém, mám přítele...Je to těžší skrývat, ale když to nedělám, jsem nervozní a navíc mi to také usnadňovalo studium, prostě se mi při tom lépe učí.Jednou jsem narazila na článek, kde vyprávíte o muži s podobným problémem. Dokonce jsem chodila i na terapii k psychiatričce, ta mi řekla, že je to špatný návyk, nezmínila se nikdy o ruminaci, nebo merycismu. Vím, že sama se toho zbavit nedokážu, ale neví, jak by mohla pomoci psychoterapie.
Máte s tím více zkušeností??Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, slečno,
přišel mi Váš dotaz. Naše "hlava" je zodpovědná za řízení celého těla včetně vnitřních orgánů, proto si myslím, že právě individuální psychoterapie je ta pravá cesta pro řešení Vašich obtíží.
Hodně štěstí! S pozdravem.