REntgen v 1. měsici tehotenstvi

2 Počet odpovědí:
Dobrý den paní Doktorko,
Jsem těhotna, poslední minstruaci jsem měla 5.9., byla jsem na vyšetření u gynekologa, při první návštěvě řek, že vše je v pořadku, že to je 7.týden podle ultrazvuku. Při další návštěvě cca za týden řikal, že to odpovida zase 6-7 týdnem, že to nevypada dobře, další výšetření jsem sbsolvovala dnes, po dvou týdnech od předcho a zase to odpovida zase 7.týdní, a krevní testy na hCG taky. Byla jsem na rentgenu kolena 26.9, když jsem ještě netušila,že můžu být těhotna. Pan doktor řka, že to nerozvijení plodu muže byt tímto způsobeno, a že když se příšti týden nic nezmění budu muset podstoupit potratu. Chtěla bych se Vás zeptat zda rentgen může mít takový vliv.
Děkují za Váš názor

EK
Ionizující záření může mít vliv na vývoj plodu, nicméně tzv. zamlklé těhotenství může mít celou řadu příčin a nemusí s prodělaným RTG vyšetřením vůbec souviset.