rekonvalescence nohy po úraze

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, pane profesore,
rád bych s Vámi s konzultoval můj zdravotní stav po třech operacích levé nohy.
V červenci 2015 jsem měl nehodu na motorce, kde došlo ke střetu s autem. Měl jsem rozlámanou celou nohu (holenní a stehenní kost) , byla opravdu na salat. Hned v červenci v intervalu cca 14 dní jsem absolvoval dvě operace. zhruba po měsíci mne pustili domu, s tím, že jsem chodil na pravidelné kontroly. Asi po dalším měsíci jsem začal i chodit na rehabilitace . (ind. cvičení, motodlaha) . Moje otázka je: proč se mi stále poměrně hodně nalévá krev do nohy a ohyb kolene byl pouze cca 60 st. Jelikož se nezhojila stehenní kost, byl jsem před 14 dny na další operaci , kde mi vzali štěp a vložili do stehenní kosti k cílenému zhojení. V narkóze se snažili lékaři více ohnout v koleni, povedlo se max. na 100st. To bude asi pohodě /tedy doufám) , ale opět mi trápí velký přísun krve do postižené nohy. Při chůzi s berlemi se stává noha méně ohebná???? děkuji za váš názor , případné doporučení další léčby.. Přeji mnoho úspěchů , RS.
Dobrý den. Dle sdělených faktů se domnívám, že při takto těžkém poranění byly poraněny i krevní a mízní cévy, jejichž omezená funkce se nejspíše podílí na otoku končetiny. Otok obvykle závisí na poloze- to znamená, že v poloze svislé (stání, chůze) se zvětšuje. Otok obvykle omezuje i pohyblivost v přilehlých kloubech. O tomto problému a jeho možném řešení se poraďte s lékařem- praktickým, cévním specialistou nebo ortopedem , je nutné osobní vyšetření. S pozdravem dr. Dobiáš