Reflux jícnu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore, jsem léčena na celkem závažný reflux. Mám zhoršení stavu a byly mi předepsaný silnější léky. Mivam ale strasne potíže z dechem. Mám tedy počkat zda se mi uleví nebo to řešit přes Obvod. Lékaře?A jeste jeden dotaz co nastava pokud leky na dale nebudou ucinkovat?Děkuji za odpověď. Pěkný den
Potíže s dechem v jakém symslu? Asi bych počkal na účinek léků a dodržování dietních a režimových opatření - Jídlo pomalých porcích a častěji, jíst pomalu, vyvarovat se tučným, smaženým a sladkým jídlům, ve stravě omezit škroby, obiloviny a pečivo, nejsou vhodné ani perlivé, sycené a sladké nápoje. Zákaz ovocných čajů obsahující ibišek, protože výrazně překyselují žaludek. Poslední jídlo nejméně 3hod před ulehnutí, zákaz práce v předklonu a zvedání těžkých břemen. Spát s vyvýšenou hlavou oproti tělu alespoň o 30cm. V terapii symptomaticky blokátory protonové pumpy např. Omeprazol, Pantoprazol, Loseprazol apod. pokud se stav neupraví je nutné dodělat RTG pasáž jícnem, 24hod pHmetrii a manometrii jícnu a dle výsledku event. provést antirefluxní operaci - nejčastěji se provádí laparoskopické fundoplikace dle Nissen-Rossettiho popř. hiatoplastika.
Pěkný den
MUDr. Bužga