Rameno - bolesti

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mám velký problém s ramenem, jsem k Vám objednána v nemocnici až na 1.4.2016, byla jsem už u dvou lékařů a pokaždé jiná diagnoza jednou bursitida, podruhé zmrzlé rameno (to mi vyvrací má fyzioterapeutka, neboť s ním celkem hýbu nejdou mi jen rotace) ale mám problém v běžných činnostech (např. oblékání). Obstřik jsem jeden dostala, a bylo mi to na místě rozcvičováno, což mě přijde násilné a nepříjemné a mám prý cvičit do velké bolesti. Jinak nic nevysvětleno. Jsem z toho dost zoufalá a nevím co si myslet ani jak vlastně cvičit. Jestli rozsah pohybu nebo spíš posilovat svaly.
Dobrý den,
ohledně Vašeho ramene mi schází základní anamnestické údaje, byl příčinou úraz? nachlazení? pracujete manuálně? sportujete? kolik máte roků? již bylo rameno takto někdy zasaženo? atp... Takže těžko budu vařit diagnosu z vody, proto poproste sestřičky ať najdou skulinku (vždy se dá domluvit) a začnem rameno směřovat k vyléčení. Pokud se bude opravdu jednat o zmrzlé rameno (ale myslím, že zkušený fyzioterapeut odliší zmrzlé rameno a impingement) tak léčba bud opravdu zdlouhavá...
Rád Vás tedy uvidím a pokusíme se spolu Váš stav zvládnout.
Do té doby cvičit do bolestí, ne přes bolest (jistě je pak daní bezesná noc...) užívat preparáty s nesteroidními antirevmatiky (pokud to Váš žaludek zvládne klidně Ibalgin 600 3x 1 na 3- 4 dny) a spíše se soustředit na centraci ramene, než na posílení ( jukněte na sebe do zrcadla, jestli již rameno "padá" dopředu dolů)
S pozdravy JD