Prosím o pomoc...

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc. Opravdu už nevím, co mám dělat, tak jsem se rozhodla vyhledat odbornou pomoc.
Před třemi lety jsem se rozešla s přítelem, který mě podváděl. Z mé strany byl vztah absolutně perfektní, myslím, že jsem mu nedávala žádné záminky k tomu, aby to udělal, ale vzhledem k mému dětství a vztahu mojí matky s otcem, kde to bylo stejné, jsem nemohla učinit jinak. Po opravdu dlouhé době jsem si našla současného přítele. Miluji ho, nadevšechno, ale mám v sobě nějaký blok, kvůli kterému mu nemůžu 100% věřit. Dělám mu scény, když někam jde.. v noci mě budí špatné sny, kolikrát nespím.. jsem podezíravá.. mám pocity slabosti, kolabuju.. už mě napadla i myšlenka, že se s životem rozloučim... aspoň 1 denně se rozbrečím, protože mám v hlavě blesky myšlenek, že má někde něco s jinou... Vím, že mě přítel miluje, vi, jaké jsem měla dětství a předchozí vztah, a přes to všechno je pořád semnou, ale mě to nedokáže uspokojit. Obden si beru léky na uklidnění, třikrát týdně prášek na spaní, kolikrát bez něj nedokazu usnout, a už jsem opravdu zoufalá a unavená. Chtěla bych poradit, nebo si sjednat schůzku. Děkuju moc za Váš čas... L.
Dobrý den, někdy se stává, že špatné zážitky z naší minulosti, z dětství či z předchozích vztahů nás hodně ovlivňují v současnosti a díky tomu zažíváme silné stavy nepohody, strachů, nejistot apod. To se vše pak negativně promítá do našich vztahů. Pomocí psychoterapeutické péče je možné ovlivnit nepříjemné stavy, změnit prožívání i myšlení. Vzhledem k tomu, že dle vašeho popisu vám není dobře, tak vám doporučuji zvážit docházení do psychoterapie, která by vám mohla pomoci. Dále ohledně medikace je vhodná konzultace s psychiatrem, který může indikovat nasazení antidepresiv, které by vám mohli vylepšit spánek a snížit vyčerpání i napětí.