Prosba o druhý názor

1 Počet odpovědí:
Dobrý den paní doktorko.

Dočetla jsem se o možnosti druhého názoru jiného lékaře na zdravotní
stav. Vzhledem k tomu, že jsem na Vás dostala doporučení od známé,
ráda bych se zeptala zda by byla možná konzultace u Vás.

V listopadu minulého roku jsem prodělala potrat v 7 týdnu o týden
později proběhla ve FN revize.

Ještě před tím - říjnu jsem navštívila svoji lékařku s
tím, že vždy před nástupem menstruace špiním zhruba týden. Ta nasadila
Utrogestan z důvodu nedostatku progesteronu, který jsem užívala
nakonec pouze v tom jednom cyklu protože další MS už nedorazila. Buď
jsem byla již těhotná nebo jsem okamžitě s ním otěhotněla. Pak už jsem Utrogestan v těhotenství nebrala.

Bohužel v dnešní době je na internetu přístup k až příliš mnoha informacím, což
člověka nutí přemýšlet nad všemi závěry a postupy.....Takže jsem
pročetla mnoho článků a diskuzí. Ale vzhledem k tomu, že informace zde

nemusí být spolehlivé nebo mohou být chybně vykládány...

nebo je prostě laik nemůže pochopit...Potřebovala bych tedy další názor odborníka.

Mám pochybnosti zda nemohl právě nedostatek progesteronu způsobit
potrat. Dosud jsem neměla žádné hormonální vyšetření, zatím ani paní
doktorka žádné neplánuje. Navíc mě znejišťuje, že mám často velké bolesti v levém
podbřišku při styku, které mi paní doktorka nevysvětlila......

Jsem z toho nervózní, zda je vše v pořádku.... Ráda bych znovu brzy
otěhotněla a tentokrát úspěšně. Chtěla bych vyloučit všechna možná
rizika aby se to stalo znovu.

Ráda bych se zeptala za jak dlouho Vy doporučujete po revizi znovu otěhotnět. V tomto směru jsou dosti protichůdné názory. Někteří doporučují půl roku jiní lékaři razí názor, že je dobré zkoušet hned po první menstruaci, protože tělo je připravené......Nevím čemu mám věřit.

Děkuji Vám předem mnohokrát za reakci.
S pozdravem
Dobrý den, omlouvám se za zpoždění.. potrat v počínajícím těhotenství může částečně souviset i s nedostatkem progesteronu, proto se v rizikovým případech doporučuje jeho dodávání v podobě Utrogestanu nebo Duphastonu, co se týče další gravidity, pak po revizi dutiny děložní je z mého pohledu dostatečná pauza 3 měsíce ( 2x proběhlá menses ).
Stran bolestí při styku - příčin může být několik, srůsty nebo např endometrioza ... ultrazvukový nález nemusí být mnohdy přesvědčivý, proto se dá provést diagnostická laparoskopie a problém vyřešit peroperačně .. Vím, že píšu pozdě .. jak se Vám nyní daří?