Proč stále lže???

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla jsem vás požádat o pomoc.Mám sedmiletou dcerku a ročního syna.
S dcerkou jsou již od školky,problémy s jídlem, ale to se snažíme pomalu nějak řešit. Co mě teď nejvíc trápí tak to ,že mi neustále lže.
Četla jsem ,mnoho článků,že lže nejspíš jen proto aby nedostala,trest, ale nemyslím si že by to byl náš případ, když mi řekne pravdu, nedostane (a musím říct,že s manželem nejsme ani zastánci fyzických trestů) a neustále lže, lže o hloupostech i o důležitých věcech, jako, že ji někdo venku otravoval a přitom jen nechtěla aby určité děti trávili volný čas tam kde zrovna byla dcera s kamarádem.Lže tetě,že mi něco vyřídila a přitom o ničem nevím a nejhorší je ,že i v důležitých věcech,jako že můžou chodit sami z kroužku.Celkem teď začala protestovat ve všem,dělá věci na opak než se jí řekne a většinou je nedělá vůbec,na vše má hromadu času , na to že má sedm let celkem vzdoruje a já se přiznám,že už nevím jak po dobrém tohle řešit.Napadlo,mě že je to i kvůli synovi,ale snažím se věnovat oběma stejně a co se týče vztahů mezi nimi, má ho moc ráda a často to dává najevo, ale jinak .......Proto bych se chtěla obrátit na vás,zda by jste mi mohla poradit co v tomto případě dělat.Zákazy, domluvy ...opravdu nic co by ji přimělo aby nelhala ...
Předem moc děkuji za odpověď Kristin
Dobrý den Kristin, děkuju Vám za dotaz.
Vážím si Vaší otevřenosti. Někdy pro nás není jednoduché říct si o pomoc nebo radu, oceňuju, že to umíte.
Je vidět, že jste vyzkoušela všechny možnosti, které máte po ruce. Pro tu nejlepší radu pro Vás, bych potřebovala více informací. Přesto mě při přemýšlení nad Vaším dotazem napadly tyto otázky:
Je lhaní chování, které Vaší dceři funguje?
Jaké má výhody toho, že často lže?
Kdy nelže?
Když nelže, kdo si toho všimne?
A pro mě velmi důležitá otázka je, co v tomto životním období potřebujete Vy?
Možná pro Vás bude zajímavé, jak si na ně odpovíte.
Pokud na mě máte nějaké další otázky, jsem Vám k dispozici. Stejně tak, pokud se rozhodnete, že si přejete, ať o Váš a Vašem příběhu vím více.

Přeju Vám, ať se Vám daří tak nejlépe, jak je to možné a pro Vás i Vaši rodinu nejlepší.
Naďa Skyvová