Problém ve vztahu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, jsem 7 let ženatý,máme 6 letou holčičku,nedávno mi žena řekla,že jí náš vztah přestal bavit a to prý trvá cca 2 roky,přesně od té doby,co jsem začal mít jisté zdravotní potíže,jak se později zjistilo psychického charakteru.Jsem z toho totálně zničený a upřímně si fakt nevím rady a sám cítím,že bych potřeboval nějakou pomoc,radu. Děkuji za pochopení
Dobrý den, naprosto chápu Vaše zoufalství. Krize v manželství bývá jedním z nejnáročnějších životních období a nese s sebou obrovskou dávku stresu, obzvlášť pokud jsou "ve hře" děti. U Vás je navíc přítomna jiná duševní zátěž (zmiňované zdravotní potíže), což Vaši situaci předpokládám ještě více ztěžuje. V rámci tohoto omezeného prostoru bohužel asi nelze poskytnout jinou radu, než jaká Vás už napadla - obrátit se na odborníka. V ideálním případě by byla jistě vhodná párová terapie. Pokud by Vaše manželka nebyla ochotná do toho jít s Vámi, pak by určitě stálo za to zkusit terapii individuální. Ta Vám může pomoci jednak podívat se na problém z různých stran a získat potřebný odstup, zároveň může představovat prostor pro zmírnění ostatních Vašich potíží a posílit tak schopnosti tolik potřebné k vyrovnávání se s danou emoční zátěží.
Moc Vám držím palce, přeju hodně síly, pevné nervy a ať se Vaše nelehká situace vyvine přesně tak, jak má!
Mgr. Ivona Matějů