Problém s předčasnou ejakulací

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

vezmu to zkrátka. Vždy jsem měl problém s předčasnou ejakulací. Při masturbaci vydržím klidně hodinu, při orálním sexu s partnerkou většinou tak kolem 20 minut, ale při souloži se udělám během 20 sekund. Prostě ten pocit, že jsem uvnitř v ní mě tak strašně vzrušuje, že nedokážu vydržet déle. Ještě větší problém ale je, že se posléze přidala i neschopnost dosáhnout erekce. Lépe řečeno - při autoerotice nebo opět při orálním sexu a pod. je všechno v pořádku. Ale jakmile se pokusím o styk, erekce náhle zmizí. Zřejmě to bude psychický problém - prostě nějak podvědomě vím, že to zase nebude stát za nic a přestože já bych to chtěl zkusit, můj penis to zřejmě vzdá předem. Hodně dlouho jsem to neřešil a s partnerkou léta praktikoval jiné druhy sexu - zpravidla vzájemný orální sex. Mělo to své výhody - třeba že jsme pokaždé oba došli k vyvrcholení, což při souloži podle mě tak obvyklé nebývá. Myslel jsem, že nám to vyhovuje. Jenže teď jsem zjistil, že partnerce soulož chybí a začíná to být docela problém. A i mně nejspíš v životě chybí pořádná soulož, kterou jsem nikdy nezažil. Jenže se už bojím to i zkoušet, protože s každým dalším marným pokusem se já budu cítit hůř a náš vztah ještě víc utrpí. Žiji v Havířově a řekl bych, že toto je asi problém pro sexuologa. Můžete mi třeba někoho doporučit nebo i nějak jinak poradit?

Děkuji za jakoukoliv pomoc

Aleš
Dobrý den, Aleši, určitě jste odhadl správně, že by bylo vhodné zajít k sexuologovi a pohovořit si s ním , případně se, samozřejmě, nechat i vyšetřit, včetně odběrů apod., aby se zjistilo, zda se nazačíná rozvijet nějaké závažné onemocnění. To je i v sexuologii prioritou.
To, že různé formy sexu nás různě vzrušují a díky nim máme také jiné prožitky, délku sexu apod., to je známá věc. Někdy jsou ale důvody, proč u muže dochází k okamžitému ochabnutí penisu v pochvě, a jinde - třeba při orálním sexu ne-zcela banální. Např. strach z toho, že dojde k oplodnění partnerky nebo se muž bojí, že dostane pohlavní nemoc apod. Podobných příkladů je mnoho. Je proto nutné si o tom promluvit a lékař se pokus zjistit příčinu a zcela jistě Vám pomůže. Takhle na dálku po internetu to opravdu není nejvhodnější způsob. Pokud tam u vás na severní Moravě nemáte sexuologa, tak si můžete udělat výlet do Prahy a předem se objednat k nám do Sexuologického ústavu na vyšetření. Vše najdete na našich stránkách, včetně telefonu k objednání.
Držím palce, ať se vše dobře vyřeší a přeji pěkný den.
MUDr. Luděk Fiala, MBA - Sexuologický ústav Praha