Příznaky rakoviny slinivky ?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

před necelými dvěma lety jsem u Vás byla na ultrazvuk kvůli nafouknutému břichu. Obvodní lékařka mě k Vám poslala převážně pro uklidnění ohledně slinivky břišní (tatínek mi na ni v 62 letech zemřel). Na ultrazvuku se nenašlo nic u Vás ani předtím na interně. Od té doby jsem byla na preventivní prohlídce - krevní obraz zcela v pořádku.
Můj dotaz se týká následujících mírných obtíží - bolest zad (nicméně každodenní práce na nohách + skolioza), tupá, pálivá ale slabá bolest pod hrudní kostí (pouze když si na břicho silně zatlačím) a časté říhání. Po jídle - obzvláště tučném - mám pocit plnosti žaludku. Stolice je dle mého v pořádku, pocitem na zvracení, nechutenstvím ani průjmy netrpím, váha se drží stále stejná. Již několik let se léčím na úzkostnou poruchu, na kterou se nabalila po dvacítce výrazná kancerofobie. Chtěla jsem se zeptat, zdali mne mají výše uvedené příznaky nějak znepokojovat a jsou důvodem pro endoskopii nebo mohou být spíše od stresu či nervozity. Obdobnými problémy trpím již třetí rok. Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nerada bych veškerý volný čas ve svých 25 letech trávila po vyšetřeních jen proto, že si díky internetovému vyhledávači neustále diagnostikuji rakoviny ...

Velice děkuji za pochopení a jakoukoliv odpověď.
Dobrý den, myslím, že můžete zůstat v klidu. Pocity plnosti po tučných jídlech je zcela normální, protože tuky obecně zpomalují pohyblivost zažívání a proto je nám po nich těžko. Bolesti při výrazném tlaku v epigastriu je takém zcela normální protože v této oblasti je výrazná nervová pleteň - tzv. solární plexus, který při výrazném tlaku bolí. Rakovina slinivky u příbuzného v ě věku 62let není geneticky podmíněná a tudíž se nemusíte obávat.
--
Radim Bužga