Potřebuji Vaši pomoc nebo ne?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, nevím jak zformovat to co chci napsat tak se předem omlouvám jestli to bude nepřehledné. Procházím teď obdobím kdy mi vše přijde zbytečný jako by mi život proplouval mezi prsty já se zasekla na jednom místě a jenom koukala jak ostatní jsou šťastný. Vždy jsem byla veselá kopa samá sranda dokázala jsem rozesmát i sama sebe a teď, neříkám že se nesměji, ale je to jiné. Mám v hlavě milion problémů který když někomu řeknu obrátí se to proti mě nebo mi řeknou ať to neřeším, připadám si jako bych všechno všem kazila a zároveň všechno přeháněla a zřejmě řešila kraviny, přitom mám pocit že nikoho nezajímá jak se cítím ani mého přítele, nevím možná si to dělám sama. Když jsem četla tady různé dotazy přišlo mi zbytečný to sem psát že můj problém není tak velký jako ostatních, ale přeci jen se chci zeptat zdali si myslíte že potřebuji Vaši pomoc nebo je to normální a přejde to? Děkuji moc za radu S. R. :)
Dobrý den S.R.,
je správné, že sem píšete! Problémy se nedají porovnávat, k čemu taky :). Když máme nějaké trápení, vždy to není jednoduché, ač ten problém je, jaký chce. Co je důležité, najít si takovou pomoc, která bude učinná. Píšete, že se pokoušíte hledat pomoc u přátel, ale obrátí se to proti vám. Nejspíše nejsou v tuto chvíli pro vás dostatečně trpělivý.
Proto z toho co píšete si myslím, že návštěva u psychologa/psychotererapeuta by vám pomohla a nasměrovala vás tím správným směrem. Nedomnívám se, že naše rozpoložení samo od sebe přejde. Je dobré začít něco měnit a začít s tím aktivně. Někdy stačí i 2 - 3 konzultace a věci už se pak dají do pohybu a vy víte, jak na to. Přeji hodně síly.
S pozdravem, Věra Dufková