Postup při bolestech zad

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, už více než rok cítím bolest v oblasti 1-2 obratlů v bederní části páteře. Bolest není ochromující, ale po fyzické aktivitě už je nepříjemná (místo je bolestivé i na dotek). Mívám také problém s mravenčením/brněním palce levé ruky. Můžu se k Vám objednat nebo potřebuju doporučení osobního lékaře nebo byste mi doporučil úplně jiný postup. Děkuji
Dobrý den, stav který popisujete je spíše otázkou pro neurologa... Ale pokud budete chtít mrknu na to i já a nastíním Vám můj plán.. objednejte se na tel. naší ambulance, měla by být žádanka od PL s pozdravem DrSurý
postup
1. vyšetření klinické RTG ev CT
2. dle nálezu nejpíše kvalitní RHB
3. Farmakoterapie B vitamínem a ev. spasmolytikem jako podpůrná léčba
to vše pokud vyloučíme horší stav jenž by např zapříčinil trvalejší oblenění svaloviny dolních končetin, což ale asi podle popisu nehrozí :-)