poškozená chrupavka kolene

Pane doktore dobrý den,jmenuji se Iveta a můj syn 13let v prosinci špatně doskočil při saltu a pobolívalo ho koleno podávala jsem mu ibalgin v domnění že to nic není a přejdeto,jenže bolesti přetrvávali tak jsem ho vzala k ortopedovi panu doktoru Krupovi z Olomouce který mi kdysi moc pomohl,ten udělal rengen kolene a zjistil poškozenou chrupavku a možné odlomení kousek kosti? volil obstřik ,léky proti bolesti a to na první návštěvě,po 14-ti dnech následovala kontrola a zase byl obstřik a změna léků proti bolesti a elektroléčba se slovy pokud to nepřejde zavolejte. Syn má bolesti stále jak v klidovém režimu tak při pohybu panu doktoru se již tři týdny nemohu dovolat prosím o radu . Ráda bych jestli by jste se mého syna ujal a pokusil se mu pomoci. volala jsem do vaší ordinace a tam se dozvěděla že celý květen nejste k zastižení jsme kousek od Zábřeha a tak jsem k vám syna chtěla vzít v úterý kdy tam ordinujete,ale bylo mi řečeno že musím být objednaná. Koukat se na syna ještě měsíc jak ho noha bolí je děs,mohli bychom přijít bez objednání? Předem děkuji za odpověd Iveta
zdravím, jsem aktuálně na stáži ve Vídni a zrovna dnes jsme operovali podobný případ, dělali jsme náhradu chrupavky štěpem z kmenových buněk, bohužel tato procedura stojí 4000 Eur, zde ji po několikaměsíčním dopisování z pojištovnou tato skutečně uhradila....ale to je extrém....stran Vašeho malého / velkého špuntíka zatím nemáme diagnosu... z RTG odečíst poškození chrupavky, je troufám si říct, smělé prohlášení, a pokud je poškozena i kost, měla by být léčba o to aktivnější.... nejspíš bych volil vyšetření MRI, které prokáže jasný nález na kosti, chrupavce a dalších měkkých tkáních kolene a poté bych směroval léčbu dle nálezu....prosím Vás, obstřik už si nenechte podat...., zvláště ve 13 letech bych byl velice střízlivý v indikacích k aplikaci do rostoucího kloubu dítěte. Každopádně v červnu jsem zpět, pacienti mi už teď volají sem, že je to beznadějně plné v čekacích dobách v ambulancích, ale prosím zkuste zavolat některý z pátků kolem 13.oo hod do ortop amb. 2 (tel. číslo jsem nějak nemůžu dostat?) a snad nalezneme skulinku k vyšetření a domluvě na dalším postupu, zdraví jan debre

Dobrý den. Jestli dobře rozumím, úraz se stal v prosinci 2015, tj. před rokem. Je stav stále aktuální? Každopádně bych doporučil provedení magnetické rezonance kolena, spolu s rentgenem a klinickým vyšetřením vašeho syna by snad bylo možno určit přesnou diagnózu. Pokud byste se vydali ze Zábřehu do Prahy, tak by bylo vhodné mít s sebou již provedenou magnetickou rezonanci, rentgen a zprávu z ošetření u ortopeda. S pozdravem dr. Dobiáš

Obdobné otázky