pomohla by návštěva u psychologa?

1 Počet odpovědí:
Dobry den , máme dceru 3,5 roku starou.V září nastoupila do školky.A ač je strašně komunikativní a má ráda děti.Nezapadá do kolektivu.Děti ji říkají ze se jmenuje zlá,že ji nemají radi.biji jí.ona se do školky sice těší ale máme obavy.Co nás čeká dále.
Paní učitelka řiká ze jsi za to muže sama.Je hyperaktivní,děti neustále provokuje,zlobí,berem jim hračky,a v podstatě si snimi nedokaže hrát normalně.
Dcera je opravdu na první pohled odlišná.Kde s ní jsme tam je ji plno.Nezavře pusu,chvíli neposedí.Ale je mi moc líto jak to ve školce je , chtěla bych aby dokázala zapadnout mezi děti.
zajmalo by mě vaš nazor.Jestli by návštěva u vas mohla prospět a dalo by se třeba přít na duvod.Proč se dcera chová tak jak se chová.Nevíme co děláme špatně.Děkuji za odpoveď
Dobrý den, asi by nebylo špatné se sejít a probrat to osobně. Důvodů může být celá řada a nebylo by špatné se nad nimi zamyslet hlouběji.
Dcera se bude hlavně muset naučit respektovat některá pravidla (ve školce jich je jistě spousta nových). Bylo by fajn, kdybyste ji zapojili do změn, které musí přijmout. Zkuste se zaměřit na jeden aspekt chování (třeba braní hraček) a najděte způsob, jak ji k tomu motivovat (když dokáže celé dopoledne nikomu nevzít hračku, něco hezkého by se pak mohlo stát, aby viděla, že si toho opravdu ceníte). K tomu by se hodila pomoc učitelek, aby věděly, o jakých pozitivních změnách vás mají informovat. U hodně živých dětí dospělí často sledují spíše negativní projevy (je jich mnoho) a někdy přehlédnou že se něco podaří (což není žádná samozřejmost). Martin Z.