Podezření na poruchu rovnováhy spojenou se středním uchem

1 Počet odpovědí:
Vážený pane doktore, obracím se na Vás s prosbou. Mám nízký krevní tlak a párkrát se mi stalo, že se mi při změně počasí udělalo nevolno. Většinou se mi ulevilo, když jsem se na chvíli posadila. Jen dvakrát se mi stalo, že když jsem si při těchto stavech včas nesedla, na okamžik jsem ztratila vědomí a probudil mě až můj pád na zem. Byla jsem s tímto problémem na interně u paní doktorky, která mi kromě jiných vyšetření doporučila také vyšetření na ORL kvůli podezření na poruchu rovnováhy spojenou se středním uchem. Chtěla bych se Vás proto zeptat, jak takové vyšetření probíhá? Vzhledem k tomu, že při každodenním pohybu nijak netrpím závratěmi a s rovnováhou za normálního stavu též nemám žádné potíže, bych se chtěla také zeptat, zda je v mém případě vyšetření na ORL skutečně nezbytné? Děkuji.
Vážená paní, dle toho co mi píšete se jedná o stavy spojené s nízkým tlakem krevním(hypotenzí). Pro úplnost by ORL vyšetření včetně vyšetření rovnovážného aparátu bylo vhodné,ale dle mého soudu tam příčina nebude
S pozdravem a přáním hezkého dne MUDr. Pavel Ovísek