Podezreni na Endometriozu

1 Počet odpovědí:
Dobry den,v soucasne dobe ziji v UK a gyn je tu bohuzel na hodne nizke urovni.Pokud muzu, podstupuji vysetreni v CR.Muj problem zacal letos v cervnu.Rozhodli jsme se s manzelem, ze se zkusime pokouset o miminko. Po prvnim snazeni jsem mela opozdenou menstruaci o 17 dni–nikdy pred tim jsem zpozdeni nemela.Nicmene tehotensky test negativni.S dalsi menstruaci, ktera uz se dostavila vicemene vcas,me zacala intenzivne bolet prava strana podbrisku a s kazdou dalsi menstruaci se to v podstate zhorsovalo.V rijnu jsem byla konecne doporucena na vnitrni I vnejsi ultrazvuk,ktery probehl minuly tyden.Zatim jsem nemela moznost kontaktovat sveho GP,jelikoz bude k zastizeni az tento ctvrtek.Videla jsem zapis ze sveho ultrazvuku,kde je zrejme,ze muj pravy vajecnik je 2x vetsi nez levy a zrejme je tam podezreni na endometriosu (The right ovary is enlarged measuring 43.8x28.3x43mm with a volume of, 27.9cm3, it appears to have a thick walled cystic area noted within, the right ovary measuring 29.1x31.3x23.8mm, it has some part solid low, level homogenous and some echobright echoes seen within, the u/s, appearance may be suggestive of an endometrioma)Muzete mi prosim zkusit vysvetlit, co se deje s mym pravym vajecnikem a jaky je mozny dalsi postup? Chtela bych se v prosinci objednat na soukromou gynekologii v Praze, jen se bojim, kdo bude mezi svatky k zastizeni...
Dobrý den, dostal jsem Váš dotaz a pokusím se na něj odpovědět. Jste určitě na správné adrese, protože v současnosti se věnuji problematice endometriózy v rámci Disertační práce, spíše konzervativní léčbě nejen z pohledu gynekologického ale i z pohledu sexuologického. Asi takhle po mailu to není ta nejlepší forma, protože je třeba vše vysvětlit a říci si, co a jak. Endometrióza je závažné onemocnění, spojené částo s neplodností nebo bolestmi, komplikace mohou být ale i na jiných orgánech lidského těla. Řešení je dvojí, konzervativní nebo chirurgické a je třeba znát rozsah onemocnění a klinické projevy, takže je třeba dohodnout se na dalších vyšetřeních. Rád se Vás ujmu, působím 3 dny v Sexuologickém ústavu v Praze a dva dny na gynekologii, problém je ale ten, že přes svátky vánoční skoro nikdo z nás obvykle nepracuje. Pokud budete mít zájem, zkuste najít vhodný termín a můžete se ke mně objednat a po schůzce pak dohodneme další postup. Spojení na mne najdete na stránkách Sexuologického ústavu.
S pozdravem, těším se na Vaši případnou návštěvu.
pěkný den
MUDr.Luděk Fiala, MBA