Pocit, že nežiji v realitě. Je nutná návštěva psychologa?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 19 let a již od ledna mám divný pocit, že nežiji v realitě. Nevím přesně jak to popsat. Cítím jako bych nežila a jen sledovala co se děje kolem mě, vše dělám automaticky. Ani se nedokážu pro nic nadchnout nebo vyjádřit emoce. Myslela jsem si, že to přejde, ale bohužel se mi zdá, že je to horší a horší. Jediné co občas cítím je smutek nebo zloba, tak si pobrečím a vše je zase ''v pohodě''. Tak moc bych chtěla abych se cítila jako dřív, ale nevím co pro to udělat. Nejsem si jistá, jestli by pro mě návštěva psychologa byla řešením. Tak se chci zeptat, jestli nemáte s nějakým podobným případem zkušenosti. Předem Děkuji za odpověď, Jana.
Dobrý den Jano,
s podobnými případy mám zkušenost. Každý má své vlastní vysvětlení, proč se mu to děje. V určitém důsledku to může být obranné chování, abych já svoji situaci zvládala, tak se od prožívání oddělím. Což může na krátkou chvíli pomoci, ale z dlouhodobého hlediska je to unavené, ohrožující, nepříjemné.
Každopádně bych to určitě vnímala jako signál, který říká, že chce něco změnit. Což mi přijde, že i vy tak vnímáte. Určitě bych vám doporučila tento pocit následovat a ano návštěva psychologa, mi přijde přesně to, co vám může pomoci!
Poptejte se po známých, zda nemají zkušenost s nějakým dobrým psychologem/terapeutem, nebo si vyberte zde na známém lékaři.
Věřím, že vám pomůže a uleví se vám. S pozdravem,
Věra Dufková