Pochyby o sobě

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mé dceři je 26 let ,nechodí do společnosti ani do práce a bojí se, chodit ven. Od té doby co můj manžel /její táta/ byl těžce nemocen a umřel je doma zavřená a nechce nikam chodit. Momentálně se starám o mojí maminku, která nechodí. Dcera mě nechce opustit, abych nebyla na mámu sama.Nemá žádné sebevědomí a bojí se jít i na pohovor, nebo i zvednout telefon.
Chtěla bych, aby začala chodit mezi lidi a začít žít mezi svými vrstevníky a neohlížela se nazpátek.Můžete mi prosím poradit ? V případě osobní konsultace ráda se objednám
Děkuji
Dobrý den,
to bude oříšek, neboť tím hlavním, kdo by situaci měl chtít změnit, je vaše dcera. Proč vlastně nepíše ona, ale Vy? Myslíte, že by byla ochotná přijít s Vámi? Jeidné, co můžete dělat, je tlačit na ni, aby situaci řešila, ale je možné, že ji to bude naopak stavět proti Vám. Takto od stolu bohužel není možné porozumět tomu, čím si prošla a proč se to na ní podepsalo takto. Doporučuji to začít řešit nejprve společně, abyste měla jistotu, že dcera k nějakému psychologovi dorazí a pak by mohla pokračovat sama. Obávám se, že tlak sám o sobě nic nezmění. Ale můžete se s ní zkusit bavit o tom, jak to vymyslet, aby někam vůbec vyrazila. Ať k psychologovi, nebo na nákup, za přáteli a podobně. Také respektujte, že situace se bude měnit velmi, velmi pomalu. Martin Zajíc