Plačtivost a smutek

2 Počet odpovědí:
Dobrý večer,mám prosbu nebo dotaz.
Je plačtivost nebo smutek deprese?Jedu na 28 dní do lázní,těším se,ale pokaždé,když jedu na delší dobu pryč,tak trpím plačtivost,smutkem,které nejsem schopná zvládnout,jakmile se vrátím domů,tak jsem v pohodê.Jsem hodně citově fixovaná na dêti a pejska.Je to deprese?je na plačtivost a smutek v takové míře nutné antidepresiva?Nemám žádné problémy se spaním nebo jídlem,mám i radost.Je nutné odeslání a nebo konzultace u Vás?Děkuji Herzogová
Dobrý den paní Herzogová,

děkuju Vám za dotaz. To, že dokážete prožít smutek a jste plačtivá (někdy možná víc, než byste si přála), pro mě znamená, že si umíte užít i radost a pohodu. Z Vašeho psaní cítím, že jsou pro Vás Vaše děti a pejsek důležití, že je máte ráda, a to se mi líbí. Podle mého je plačtivost a smutek potíží teprve tehdy, když Vám budou bránit v běžném životě, při běžných životních situacích. Když budete mít další a další věci, které Vám budou dělat radost, deprese nebude mít místo.

Pokud se rozhodnete, že by pro Vás měla smysl konzultace se mnou, ozvěte se. Přeju Vám příjemné jaro (a také přípravu na něj) a těším se na případnou spolupráci, Naďa Skyvová