Dobrý den paní doktorko, mám už asi 12let periorální dermatitidu, která se vrací a mizí v různých intervalech. Nyní je mi 28let. Během 12 let jsem vyzkoušela 2 kožní lékaře. Jsem z toho velmi nešťastná - prakticky vyřazena z provozu. Nyní mám PD v hrozném stavu a po týdnu s antibiotiky se stav nelepší, ba mi příjde horší. ANB mám předepsány na měsíc. Neměla by jste prosím nějakou radu, co dle Vašich zkušeností na PD opravdu funguje, či jak zabránit aby se vrátila? Děkuji moc.

Dermatolog
43 názor
Liberec

Dobrý den, osvědčený způsob péče o periorální dermatitidu uvádím v článku na úvodní straně našich www stránek- jak se o kůži postarat, než se dostanete k lékaři. Je tam kapitola o periorální dermatitidě. Hlavní požadavek je projevy vůbec nedráždit- nedotýkat se kůže obličeje během dne. Pokud se líčíte, nelze periorálku zahojit, protože odličování s tamponem vždy kůži podráždí.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.