Paradontóza

1 Počet odpovědí:
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat: moje zubní lékařka je celkem fajn, vždy mi pomůže, vše super spraví. Ale - mám paradontózu již několik let. Třebaže si zuby čistím co to jde, nic se nemění. Doktorka mi vždy vynadá, ale nic mi neporadí, nic s tím neudělá. Jediná rada zní: víc si čistěte zuby. Měla by mi nabídnout nějakou léčbu, pomoc, nebo mě poslat k nějakému specialistovi? Přece tím, že si budu drhnout zuby 5x denně se paradontóza nevyléčí. Nebo se pletu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den. První základní a účinnou léčbou plakem podmíněné chronické parodontitidy je profesionální dentální hygiena, kdy hygienistka odstraní zubní kámen nad i POD (!!!) dásní. To sama nezvládnete, ani kdybyste byla zubařská bohyně. Poté čekáme 8 týdnů, zkontrolujeme stav a chceme vymizení parodontálních kapes (chobotů). Musí zmizet otok, krvácení, zarudnutí i patologická hloubka žlábku dásně kolem zubu. To v 90% případů stačí. Ve zbytku doplňujeme léčbu o antibiotickou dvoukombinaci, případně provádíme různé drobné chirurgické zákroky. Což zní hrozně, ale tak hrozné to není. Takže pro Vás bod 1: vyhledat spolehlivou a pečlivou dentální hygienistku, která zuby v součinnosti se zubním lékařem doslova vydrhne až na kořen. Mějte se hezky.