Dobrý den, je mi 26 let a už přes rok se mi stále vrací zánět močového měchýře, byla jsem už i na CT i cystoskopii. Výsledky byly v pořádku, záněty ustaly cca na 3 měsíce. Nedávno jsem však byla na večírku, kde jsme pili alkohol (pivo a jagermeister - max. 2 panáky) a druhý den jsem měla hrozné bolesti. Doktor mi dal do zálohy antibiotika, která jsem ten den nasadila, bakteriologické vyšetření, na které jsem šla o 3 dny později, bylo negativní. I tak mě to celkem bolí, doktor mi řekl, že epitel je už tolik porušen záněty, že mě to nebolí kvůli bakteriím, ale kvůli porušení močové trubice samotným zánětem. Už několikrát se mi stalo, že jsem vypila pár piv a druhý den ráno mě to při močení bolelo. Chtěla jsem se zeptat, jestli alkohol má nějaký způsobem vliv na funkci močových cest a jestli nakupování brusinek a lactobacilů mi nějaký způsobem pomůže předcházet opakovaným zánětům? Případně kdybyste mi doporučil nějakou jinou alternativu. Byla bych Vám moc vděčná, už nevím, kam se obrátit, tak zkouším tuhle variantu. Mnohokrát děkuji

Urolog
42 názor
Mariánské Lázně

dobrý den důležitý je pitný režim zkuste pít čistou vodu z kohoutku 30 ml na kg vaši váhy a alkoholu se vyhýbejte

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz