opakovaně nemocná/nastydlá

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám již od dětství problémy s anginou. Když jsem byla mladší měla jsem anginu skoro každý měsíc, později to přešlo a chytla jsem mononukleozu, ke které jsem měla i streptokoka marodila jsem půl roku. Nyni už jsou to dva roky, ale často mě bolí v krku, mám nonstop rýmu, občas se mi i špatně dýchá, bývá mi i špatně od žaludku ( zácpa, průjem), po větší fyzické námaze mi stoupne teplota.. Sice už nemám furt anginy, ale sem stále nastydlá..a unavená.. Také se mi vytváří velké afty, nemohu pak ani jist. Má pani doktorka mě, již na alergologii/ imunologii poslala, ihned po mononukleoze. Věřím že se nic nezanedbalo, ale nic nezjistili a já se stále necítím dobře. Myslíte, že je to pouze psychické?..
Dobrý den, Vaše potíže mohou více příčin. Zjevná je poškozená imunita, ať už nedostatečná nebo naopak přehnaně reagující na malé dávky patogena. Psychosomatika hraje velkou roli ve spojení s imunitním systémem. A nad psychosomatikou je i složka duchovní a energetická. Je třeba na člověka pohlížet holisticky. Nic není odděleno od druhého. V naší poradně jsme schopni zjistit, zda Vaše nemocnist pramení spíše z fyzických základů nebo spíše duševních, chcete - li emočních. Ve většině případů podivného chování imunity jsme vyšetřovali pacienty s vysokou zátěží těžkými kovy, kyselým vnitřním prostředím, zsnesenými detoxikačními cestami ( játra, ledviny, lymfa, kůže).
Čili odpovědí na Vaší otázku je - ano, může to být i psychické, ale nemusí. Je třeba znáz výchozí stav, v jakém se tělo nachází. Pak se od toho můžeme odpíchnout. Přeji Vám krásný den, s úctou MUDr. Krninská Liškařová