Odebrání dudlíku

1 Počet odpovědí:
Vážený pane Beroušku, obracím se na Vás s žádostí o radu a pomoc. Máme problém s naší dcerkou, které jsou 2 roky a 2 měsíce. Pár dní po druhých narozeninách řekla, že „dudlíček“ ne a odnesla je všechny do koše. Toho jsme se chytili a byli rádi, že to takto sama ukončila. Měla ho už od roka jen na spaní.
První večer při usínání trochu pobrekávala. Náhle se však vzbudila v 23:00 večer a dokázala plakat i 45 minut. To se opakovalo i několikrát za noc. Teď je tomu tak týden a celý den si na něj ani nevzpomene s tím, že uspávání bez něj se trochu zlepšilo a jsou i dny, kdy usne bez jediné slzičky. Bohužel noční stav, kdy se pravidelně budí v 23:00, 2:00 a 4:30 ráno a pláče 30 minut je trvalý. Bohužel nám nepomáhá ani žádný fyzický kontakt. Vezmeme si ji klidně i s sebou do postele, ale při utěšování kolem sebe kope a vzteká se a tak jediná možnost, kterou akceptuje je na ni ani nešáhnout. Dokonce ani hračky nepomáhají, ty vyhazuje z postýlky.
Už si nevíme rady, jak ji utěšit a jak ji pomoci. Máme jí dudlík na noc vrátit? Nebo se jedná o normální stav?
Děkuji moc za Vaše rady Michal B.
Milí rodiče, omlouvám se, že až nyní písemně reaguji. Změnila se situace ode dne, kdy jste psali svůj dotaz? jakým způsobem? Vrátili jste dcerce dudlík a pomohlo to? Byla-li plačtivost odpovědí na ztrátu dudlíku - měla by po několika dnech ustoupit....Je-li však stav v podstatě nezměněn, je žádoucí pečlivě prověřit zdravotní stav dítěte zejména neurologicky; ukáže-li se je v pořádku, bude vhodné postoupit psychologickou konzultaci se všemi v rodině. Rád se vám v tomto smyslu budu případně věnovat.