Nemizející vyrážka

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, asi před dvěma lety měl bráška vyrážku po celé noze, dost to svědilo, drbal se, byl oto zlé. Po čase dostal injekci Diprofosu a noha byla do cca měsíce úplně v pořádku. Mezitím jsem já na obou stehnech dostal stejnou vyrážku. Dost to svědí, ale když si nechám aplikovat Diprofos, tak mám cca 20 dní klid od svědění a nezhoršuje se to. Nicméně, vůbec se to v každém případě nelepší, nemizí to i v nejklidnější fázi je pokožka místo klasicky bílé kůže, taková tmavější. Ač se to bráškovi vyléčilo, nyní už má zase menší oblasti taktéž s vyrážkou. Dle mne to nemůže být jen problémem kůže.
Dobrý den,

doporučuji Vám i s bratrem navštívit dermatologa v místě bydliště. Mohlo by se jednat o formu atopického či jiného ekzému a to bez dukladné anamnésy a vyšetření nelze stanovit. Diprophos je pouze dočasná hormonální léčba, která potlačí příznaky. S pozdravem MUDr.Milan Junášek