Nekvalitní spánek dítěte i rodiče

1 Počet odpovědí:
Vážený pane doktore,
synovi je 7 let. Rok má samostatný pokoj. Od mala nemá klidné spaní, každou noc chodil k nám do ložnice rodičů, kde s námi spal po zbytek noci. Každou noc chodí téměř v pravidelný čas. Od mala se bojí tmy, koupila jsem do zásuvky i noční světlo, i když ho uspím, vždy se po půlnoci vzbudí a přijde. Nevím, jestli a jak řešit. Já už 7 let nemám prakticky pohodlné spaní /malý se i hodně převaluje/. Jsem na děti již rok sama a nekvalitní spaní mě dostává do kolen. Děkuji za radu.
Dobrý den, v mailu jste ještě připsala, že dle kamarádky k vám v 15 určitě chodit nebude. Kamarádka má pravdu, ale jak a kdy se stane, že to už zvládne sám? Ze dne na den a samo o sobě nejspíš ne. Píšete, že otec dětí s Vámi rok nežije (stěhovali jste se?), jaký názor na usínání otec má? Spí syn u otce s ním, nebo usíná sám? Vaše dcera se naučila usínat sama v kolika letech?

Jak vlastně syn dokáže bojovat se strachem? Má nějaký důvod proč strach překonávat? Čeho se bojí? Zkuste spolu (i s tatínkem) probrat tyto otázky a hledejte cesty jak syna zapojit , aby se o překonání a odbourávání strachu snažil i sám... Pokud budete chtít, asi by nebylo od věci to řešit i po ruce s rodinným terapeutem.
Držím palce!