Něco se mnou není v pořádku

chtěla bych se zeptat jestli je v mém věku normální přemýšlet o sebevraždě a libovat si v bolesti. Je mi 18 let a jelikož jsem si prošla šikanou na základní škole tak se od té doby necítím nějak dobře. Furt přemýšlím jaké by to bylo zemřít, vymýšlím si způsoby sebevraždy apod. Každou noc o tom mám noční můry. A celkem mě to děsí. A proto váš žádám o pomoc nebo aspoň radu o dělat nebo jak se k tomu postavit.
Děkuji za odpověď,na shledanou.
Dobrý den. Děkuji za důvěru, se kterou se na mě obracíte, moc si ji vážím. S problematikou, o které píšete, mám zkušenosti ze své praxe. Bohužel Vám zde nemohu v krátkosti zodpovědět Vaše dotazy, dát návod, radu ap., protože, neznám další souvislosti. Děkuji za pochopení. Mohu Vám však nabídnout osobní konzultace a pomoci Vám tak hledat řešení a východisko z toho co Vás trápí. Souhlasíte? V případě, že ano a budete chtít termín první osobní konzultace, prosím, kontaktujte mě pro rychlejší domluvu telefonem nebo mailem (viz. kontakty na profilu) a také prosím uveďte, zda chcete využít mých služeb v Českých Budějovicích, nebo v Praze, kde praktikuji a z Vašeho dotazu jsem toto nevyrozuměl. Děkuji. Těším se na spolupráci s Vámi. S přáním hezkého dne Bohuslav Jäger

Dobrý den slečno,
jelikož píšete, co máte za sebou (šikana ve škole a od té doby se necítíte dobře), nedivím se vám, že vás sebevražedné myšlenky napadají. Z vašeho dotazu ale také čtu, že se vám to takto nelíbí a chcete svoji situaci změnit. Moje rada je, určitě se obraťte na odbornou pomoc psychologa či psychoterapeuta, který vám pomůže s vašimi myšlenkami a pomůže vám mít se ráda, být se sebou spokojená, nemít noční můry. Úžasný zdroj, jak to zvládnout, již máte. Umíte si říci o pomoc a jste k sobě upřímná! To je výborný základ pro změnu. Přeji vám, ať se posunete ještě dál a vyhledáte odborníka (např. přes doporučení od známých, či zde na známém lékaři). Uvidíte, že se váš život začne měnit k lepšímu. Držím palce,
Věra Dufková

Obdobné otázky