mrkání očí

Dobrý den,mám chlapečka 4.5 roku,všimla jsem si že poslední dobou mrká očičkama,a chvílemi si je i mne ručičkama,mrká častěji když kouká třeba v televizy na pohádku a jakoby krčí i čelo,tak bych se chtěla zeptat vy jako odborník jaký máte názor,jsme z Chomutova a budu upřímná u nás je tu jediná dětská oční lkař a to je oravdu hrůza chování:(,děkuji za odpověd
Dobrý den.Mrkání a tření očiček může být také jen alergie.Nemusí se hned jednat o dioptrickou vadu,takže to mohou spravit i pouhé kapky.Ale samozřejmě oční vyšetření je nutné.

Dobrý den, velmi Vám doporučuji navštívit s Vaším synem očního lékaře.
Je možné, že má oční refrakční vadu a pokud by se zanedbala, mohla by vzniknout tupozrakost.
Pokud nemáte lékaře v místě bydliště, kterému byste důvěřovala, mohu Vám nabídnout vyšetření v našich pobočkách Oftex oční klinika, pobočky jsou v 10 městech. Veškerá vyšetření jsou na objednání.
určitě by bylo vhodné provést komplexní vyšetření, vč. vyšetření refrakce ke zjištění případné refrakční vady. Mnutí očí a svědění kolem očí ale může být také součástí např. zánětu a to především alergického původu. Na oční vyšetření se můžete objednat na kterékoliv oční pracoviště, spádovost ani registrace u očního lékaře není nutná.
Přeji hezký den