Medove zubky

2 Počet odpovědí:
Dobry den pan doktor Benda,

prosim Vas vedeli by ste mi poradit ohladne medovych zubkov? Teda doteraz som si myslela, ze moja dcerka 3,5 rocna ma tie predne zubky medove zubky, doma na Slovensku mi k tomu nic moc nepovedali, len ako cistit zubky, no momentalne zijeme v Australii a tu mi zubarka holisticka povedala ,ze to ma kazy , ze sa to musi riesit. Takisto ma uz hlbkovy kaz na zadnom zubku 4ka to je a ten jej chce vytrhnut a pocas sedativ chce osetrit aj tie predne zubky. Vedeli by ste mi poradit co s tymi prednymi, popripade by som dolozila aj fotku, kedze asi je lepsie ich vidiet.
Dakujem velmi pekne
Alica
Dobrý den paní Alice,

tyto problémy vznikají zvýšenou konzumací cukrů, cesta jak z toho ven je jednoduchá - nekonzumovat jakékoliv cukry,/především bílý rafinovaný cukr/,ale i med ,ovoce, ovocné šťávy, čokoládu apod. Zvýšit příjem čisté vody v pitném režimu a zeleniny. Zastavení rozvoje
zubního kazu lze používáním výrobků zn. Elmex, kde je vysoký obsah organického aminfluoridu, který se snáze vstřebává do skloviny.Čištění zubů musí u takto malého dítěte provádět rodiče osobně.
Foto můžete poslat.

S pozdravem

MUDr. Jiří Benda