Má syn nějakou poruchu chování?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám 8 letého syna vždy byl extrémně živé dítě a dal mi zabrat, neustále poskakoval, mluvil a ani jako mimi neměl velkou potřebu spát což už se tedy urovnalo ( to spaní). Poskakuje jako "cvok" stále, je upovídaný, veselý a společenský a dobře se učí, oáčel zrcadlově čísla a písmena a to vypadá,že skončilo. Ale mám s ním velké problémy co se týká chování ve škole a kdekoliv v partě dětí např. v turistickém oddílu hlavně na několikadenních výletech zlobí a jak vedoucí, tak učitelka ve škole i družinářky si na něho neustále stěžují.Bylo mi řečeno, že na rozdíl od ostatních dětí je jiný zlobí víc a je divoký. Jsem s ním sama, táta ho opustil a trpí tím -akorát si zvykl. Má sice bráchu, ale dospělého, takže je vlastně jedináček ( má jiného tátu). Když je se mnou sám funguje normálně, nebo já už jsem si možná na jeho divokost zvykla-nevím. Ale mezi lidmi se nadměrně předvádí, snaží se na sebe za každou cenu upoutat pozornost a moc touží po společnosti a kamarádech, ale ti se mu trochu vyhýbají a je mi to líto, protože jinak má dobré srdce a nemyslí to jak se chová zle. Ted dostal v druhé třídě třídní důtku, že je věčně nepřipraven na hodinu a vyrušuje. Na výletě s oddílem rozbil umyvadlo. Předtím dal spolužákovi facku, že ho rozčílil a prý ho nechtěl ve třídě. Ve škole nedodělá zadaný úkol...a dostal za 5. Je neskutečně pomalý při úkolech i ráno,když se chystáme do školy. Pořád ho musím popohánět. a učitelka mi říkala, že se prostě rozhodně,že to nedodělá, nebo místo toho dělá hlouposti, nedává pozor, vyrušuje, skáče do řeči. Miluji ho, mě moc nezlobí, ale jsem z něho na mrtvici. Pořád jen něco řeším s učitelkou a nosí poznámky.Kdysi mi školní psycholožka řekla,že ADHD nemá, protože se dokáže sklidnit a to prý děti s ADHD neumí a je prý jen velmi temperamentní. Ale učitelka si myslí,že nějaká porucha tam je a já už také.
Dobrý den, na tohle Vám asi žádnou radu nedám, jen jedinou, začněte situaci řešit s nějakým rodinným psychologem. Víte,ono je v podstatě jedno, jestli má syn ADHD nebo je jen velmi temperamentní nebo prostě špatně snáší nudu. Hlavní je, co s tím? Mám dojem, že velký vliv může mít na situaci jeho vztah s tátou. Píšete, že ho opustil, ale on opustil vás, dítě se opustit nemůže, vztah opuštěním nijak nemizí, je naší součástí. Asi by nebylo špatné si o tom trochu důkladněji promluvit, to, že "o mě táta nestojí" je velmi destruktivní pocit.
Ve škole a tur. oddíle je potřeba syna více zapojit do trénování sebekontroly. Musí mít jasně vymezené mantinely i s důsledky, které nastanou, když mantinely poruší. Je třeba respektovat jeho živost a nijak ho neomezovat jak má sedět, chodit apod. ale nějaké mantinely mít musí, zejména ve vztahu k ostatním (žádné násilí) tak ke škole (musí se dělat t, co řekne paní učitelka). Bylo by fajn, kdyby vámi vytyčené mantinely bylo možné používat učitelkou či vedoucím i mimo rodinu.
Ale jak říkám, nečekejte jednoduché, rychlé řešení, spíš to bude velká dřina s velmi postupnými výsledky. Proto si myslím, že by bylo fajn mít někoho k ruce.
Každopádně držím palce! Změnit to lze.