Léky na bolest

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore, děkuji Vám za odpovědi, ještě bych Vás ráda poprosila, týká se to opět maminky parkinsonika, jaké léky na akutní bolest nebo náplasti by mohla užívat společně s madoparem, palgotalem a gabanoxem, který užívá.Zatím nebere žádné silné opiáty.Jedná se teď o velkou bolest kolene,tedy hlavne pod kolenem a jde i do stehenního svalu po zevní straně,ale i do lýtka, čeká ji endoprotéza kolenního kloubu, za několik měsíců, ale příští týden gyn. operace a koleno hrozně bolí, obstřik zabral na týden.Dáváme studené obklady, bere oramelox, někdy čípky Diclofenac,masti kostival,kafrové, chladící emulze. Má alergii na salycytáty a nevíme, co můžeme zkusit,máme ještě náplasti Flector , nevíme, zda je smíme použít, abychom neublížili.Problém má i v páteři bederni i hrudní,takže potíže co má, jsou určitě i od toho,ale řeší se koleno, je tam artroza 3.stupně s nárůstky,před šesti lety operace kolene už byla, teď už ale žádná nepomůže, jen výměna. Nevím, jak a čím můžu pomoci, aspon zmírnit bolest.Moc děkujeme za radu.
Dobrý den, u komplikovaných pacientů je nejlépe stav konzultovat a adekvátní léčbu analgetickou nastavit přímo ve specializované poradně pro léčbu bolesti, kterou vede většinou zkušení anesteziolog a algezioog, používají moderní preparáty třeba ve formě náplastí apod., aby minimalizovali zátěž zažvacího traktu a výskyt případných vedlejších účinků. Palgotal není špatná kombinace léků v tomto případě spolu s gabapentinem na neuropatickou bolest, ale jestli ani toto dostatečně nepomáhá, obrátil bych se na spec. poradnu. S pozdravem ML.