kousání spolužáku ve školce

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na Váš názor. Náš syn (3roky) začal od 9/2017 navštěvovat státní MŠ. Před tím chodil příležitostně několik dní v týdnu do soukromé školičky - jeslí, doposud bezproblémové spokojené dítě, do školy se těšil, nikdy při příchodu do školky nebrečel nebo "nedělal scény". Obráceně, každé ráno se ptal, jestli může jít do školky. Nyní s docházkou do státní MŠ nastal problém s jeho reakcemi při konfliktu se spolužáky, při hře a pod., opakovaně kouše děti. Učitelky nám zatím nebyly schopné pořádně říct, kdy a jak k tomu nejčastěji dochází, ale v podstatě neuplyne den, aby někoho nepokousal. Jinak se do školky těší, o kamarádech doma mluví, zná jména téměř všech dětí ve třídě. Už si nevíme rady, od učitelek jsme se zatím žádné pomoci nedočkali. Děkuji za Váš čas!
Dobrý den, asi bych potřeboval znát více informací. Máte více dětí? Jak se chová mez dětmi, když s ním jste vy nebo tatínek? Bez informací a spolupráce ze strany školky to budete řešit velmi obtížně. Zkuste se nejprve zaměřit na to nejdůležitější - kousání. Vymyslete s tatínkem, co by se mohlo stát, když se od učitelek dozvíte, že syn nikoho NEKOUSL. Neřešte kousání, ale snažte se dosahovat nekousání. Syn potřebuje naučit, jak jinak se kamarádit, jak jinak se prosadit mezi ostatními, aby to nemusel dělat agresí. Něco malého, spíše symbolického se může stát i když někoho kousne, ale předpokládám, že to ve školce nějak řeší (nemůže si chvíli hrát s ostatními apod.).
Trochu mě zaráží, že učitelky naopak nechtějí pomoci od vás. Jak to vlastně přesně ve školce řeší?