Komplikace po odstranění dělohy

jsem po operaci odstranění dělohy s vejcovody, vaječníky byly zachovány. Propuštěna z nemocnice bez komplikací. Doma lehce pobolívalo břicho, slabé špinění. Dnes 20 den po operaci jsem se vylekala, neboť na WC ze mě odešlo kus krve!! Prosím můžete poradit, co se mohlo stát? Sešitá jsem byla jak na břichu, tak dole. Děkuji za rychlou odpověď.
Dobrý den, mělo by se udělat gynekologicke vyšetření. Měla jste dělané i poševní plastiky? Je možné, ze jste mohla zakrvacet z vrcholu pochvy ..

Každé výrazné krvácení v pooperačním období by mělo být ověřeno gynekologickým vyšetřením. Příčina může být různá. Nejčastěji se jedná o odchod krevní sraženiny, která vznikla při operaci a nebyla zpočátku rozpoznána. Nesmí ale pak dále pokračovat dalším krvácení. Druhou příčinou může být rozvolnění (rozestup) rány v pochvě. Oboje by mělo být ověřeno vyšetřením, takže doporučuji navštívit nejlépe pracoviště, kde jste byla operována.