Kdy se dělají testy na chlamydie u partnera?

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně pohlavních chlamydií. Přítel je před cca dvěma lety měl, léčil antibiotiky od lékaře a nyní se mu znovu objevily. Ještě čekáme na výsledky testů, ale pravděpodobně je má. Má gynekoložka mi řekla, že zatím není třeba testy dělat, že i když se test ukáže negativní, ještě to neznamená, že nemoc nemám. Tudíž mi chce udělat test za měsíc, až budou i výsledky přítelových rozborů. Kamarádka mi však řekla, že testy mi měla udělat ihned. Zajímá mě, zda má kamarádka pravdu či ne. Nerada bych něco zanedbala. Děkuji S.P.
Také bych vyčkala výsledků partnera

Dobry den, obvykle se postupuje tak, ze kdyz se zjisti u jednoho z partneru chlamydie nebo ureaplazmata, tak se cely par preleci antibiotiky dle citlivosti. Ja svym pacientkam bezne pisi antibiotika i pro jejich partnery, urologove to obcas nedelaji a prenechaji lecbu zen gynekologum. Kultivace na chlamydie a uplazmata se neprovadeji bezne, az na zaklade klinickeho nalezu nebo pri potizich , kdy je bezna kultivace negativni. Takze je jen veci lekare, jak vec posoudi a zda odber provede hned nebo nasledne po vysetreni. Pokud si jej sama vyzadate, muze se stat, ze pujde o sluzbu na vyzadani, kterou budete muset uhradit sama a nepujde z pojisteni. Nektere ordinace za takove vysetreni pozaduji i castku kolem 1500 Kc. Dulezite je, abyste co nejdrive vedeli diagnozu, zda jde nebo nejde o tento typ onemocneni a v pripade, ze ano, oba se podrobili patricne lecbe. Dalsi kontrolu vc kultivace provadime v gynekologii po probehle lecbe a dalsi menstruaci.
Pokud budete neco potrebovat, muzete se na mne obratit
MUDr. Ludek Fiala, MBA