Jsem smutná a v depresi

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 14 let, chodím do 9. třídy a mám problém. Nastoupila jsem na novou školu a poznala nové přátele. Zamilovala jsem se do jednoho kluka, ale neřekla mu to, ani mu to říct nechci. Když jsem to řekla mamce, řekla mi, že je to jenom "puberta", ale já si to nemyslím. Brečím každý den, pouštím si smutné písničky a koukám na jeho fotky. Potkávám ho ve škole každý den, ale když ve škole není, nedokážu se na nic soustředit, ale zase nemám tendence se poškozovat. Prosím o odpověď, moc by mi to pomohlo.
Děkuji, Julie

PS: Prosím, neberte to jako "pubertální výlev", znám spoustu kamarádů, co to mají podobně, ale řekli mi, že tak moc se netrápí. Děkuji.
Milá Julie, každý z nás reaguje jinak a není třeba se znepokojovat tím, že ostatní prožívají trápení odlišným způsobem. Jako "pubertální výlev" to rozhodně neberu. Možná se tvoji kamarádi trápí stejně, jen to dávají méně najevo. Pokud jsi schopná i přes svůj smutek běžně fungovat, chodit do školy, plnit úkoly a domácí povinnosti, pak je všechno v pořádku a tvoje reakce na nešťastnou lásku není nijak "nenormální". Uvidíš, že se to bude postupně lepšit a trápit se časem přestaneš, i když se to teď zdá těžké. Pokud cítíš, že by ti pomohlo s někým o tom mluvit, s kamarádkami to nejde a mamince to říct nechceš, popros rodiče, aby tě dovedli za psychologem. Tam se můžeš nejen z trápení vypovídat, ale často tě to může posunout dál, aby ses netrápila moc dlouho. Moc ti držím palce a díky za odvahu mi napsat!