Je vhodný doplněk stravy Revitanerv Strong při parkinsonově nemoci ?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore, prosím o radu, co se týká pacienta s Parkinsonovou nemocí.Zeptatala bych se na vitamíny, jestli užívá maminka dostačující, nemoc je 4.rokem, užívá madopar 4x 62,5 mg, na noc madopar HBS 125 mg, vit. omega 3, hlíva ústřičná forte, magnesium.Doporučil by jste prosím ještě nějaký doplněk stravy, který pomáhá na posílení nervů ?Injekce Milgama měla 4x, stav se o něco málo zlepšil i po přidání madoparu, co se týká pohyblivosti levé části těla.Našla jsem Revitanerv strong, myslíte ,že je vhodný ? Také by mě zajímalo, jak potlačit velkou chuť na sladká jídla, na masitá jídla nemá chuť vůbec, dodržuje odstup bílkovin, užívá vlákninu.Myslíte, že ty chutě může ovlivnit zvýšení madoparu ?Před tím takový problém neměla,co se týče stravy.Z vašeho pohledu, jsou tyto dávky léku už vysoké nebo se ještě mohou navyšovat ?Děkuji moc za radu.
Dobrý, den takhle posuzovat zdravotní stav bez vyšetření je nejen obtížné, ale spíše nemožné. Obecně ale na léčbu správně diagnostikovaní Parkinsonovy choroby je třeba podávat preparáty s levodopou, například ten zmiňovaný Madopar, nebo látky, které tvorbu levodopy v organismu podporují, tzv. dopaminergní agonisty, jen úvodu nemoci jsou některé další léky, které mohou tlumit počáteční příznaky nemoci neb oddálit její výraznější rozvoj. Volba preparátu a jeho dávkování a časování během dne popř. i noci je přísně individuální pro každého pacienta a je plně v rukou erudovaného neurologa či lékaře specializovaného centra pro léčbu neurodegenerativních onemocnění. Co se týká vitaminů, ty spíše nemají přímý vliv na onemocnění a jeho průběh, ale působí jako podpůrná léčba, jsou vhodné i další potravinové doplňky, které dokážou zmírňovat další tzv. nemotorické příznaky choroby či případné vedlejší účinky podávaných základních léků. Osobně mám dobrou zkušenost s Revitanervem, ale spíše u periferních neuropatií. Změny chutí k jídlu bohužel k této nemoci popřípadě k vedlejším účinkům podávaných léků mohou patřit, dietní opatření jsou nedílnou součástí komplexní péče o takto nemocné. Bylo by dobré všechno dopodrobna probrat s vaším spádovým neurologem nebo se přímo obrátit na specialisty z poradny pro neurodegenerativní onemocnění většinou při Neurologických klinikách krajských měst a FN či LF. S pozdravem Milan Labonek.