Je užívání produktů s obsahem mikrostříbra (zubní pasta, žvýkačky) přínosné pro hygienu ústní dutiny?

3 Počet odpovědí:
Používám zubní pastu s mikrostříbrem. Byl jsem poučen, že mikrostříbro je na rozdíl od koloidního stříbra schopno setrvat na povrchu sliznic a tudíž je z hlediska eliminace bakterií daleko efektivnější. Totéž v případě žvýkaček s obsahem mikrostříbra, které používám vždy po jídle.
Děkuji.
Miroslav Matucha
Dobrý den,
účinná forma eliminace škodlivých bakterií je převážně v technice čištění zubů jemným kartáčkem. Zubní pasta redukující bakterie není potřeba, pokud dokážeme zuby vyčistit správně. Navíc se obávám, že může docházet k povrchové abrazi zubů, čímž dochází k ničení skloviny.