Je normální neohnout ruku 2 roky po operaci karpálu?

4 Počet odpovědí:
Dobrý den pan doktore,chtěla bych s zeptat- jsem 2 roky po operaci karpálního tunelu pravé ruky.Hodnota EMG byla před operací 5,0 a po operaci 4,5,paní primářka do zprávy napsala,že to je neoperativní a přesto mě operovali.1.operace byla v září a v lednu následovala reoperace a výsledky byly stejné.Žádná změna-brnění,bolest po loket a křeče do prstů.Poslali mě na neurologii,že z hlediska ortopedie tam skončili.Již ale 2 roky nemohu ohnout rukou v zápěstí,nic v ruce neunesu,maximálně hrníček a to jen chvilku.Chci se objednat ještě na kliniku do Vysokého nad Jizerou,aby vše přehodnotili.Ale nyní bych byla ráda,kdyby jste mi napsal nyní i Vy svůj názor.Děkuji.
Dobrý den,
Váš problém mi jaksi není jasný, nejsem sice specialista na karpální užinu, ale jen "běžný" ortoped, no problematiku karpálního tunelu alespoň pro denní praxi mám zvládnutou. Ve Vašem textu se kryje několik různých symptomů - bolest, brnění, omezení svalové síly, omezení hybnosti, křeče... Za toto všechno jistě nemůže užína v oblasti zápěstí (tzv. karpální tunel) jelikož po jejím uvolnění (což jste absolvovala při první operaci zcela jistě) nedošlo ke cílené úlevě. Tedy příčina bude ve vyšší etáži ( krční páteř - rameno - loket), nebo bude komplexnější, neurologická, ergonomická, ev. manifestace vrozené vady v pozdním věku (např. Struthersovo ligamentum). Proto nedokáži beze zbytku odpovědět na Váš dotaz, souhlasím, že "normální" to není, ale z daných faktů poskládat terapeutickou strategii nedokáži.
Ve Vysokém nad Jizerou jsou skvělý kluci (a paní primářka), jistě Vám budou schopni kostruktivně pomoci, nebo alespoň poraditi.
S pozdravy JD