Jde o latentní tetanii?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mám na vás dotaz ohledně možné latentní tetanie, která mi nebyla zatím potvrzena, u neurologa jsem nebyla. Již měsíc mě trápí problémy s krkem, špatné polykání a jakoby trochu nateklé svaly po straně krku a už třikrát během měsíce se mi stalo, že mě to až jakoby škrtilo, svíralo, tepání v krku, pálení v krku, obtížné dýchání, pocity na omdlení a následný třes celého těla. Jednou jsem si i musela zavolat záchranku a tam mi dali vykapat magnesko a poslali mě domů, s tím, že to byla latentní ataka. Magnesium užívám nadále, užívám i léky na tlak, byl hodně vysoký. Nyní mě čeká fibroskopie a endokrinologické vyšetření s ohledem na to obtížné polykání.
Zajímá mě zda se takto může projevovat i latentní tetanie a zda by jste doporučil neurologické vyšetření. Už jsem z toho zoufalá. Vyčerpá mě to na několik dní.
Moc děkuji za odpověď.Gábina
Dobrý den, latentní tetanie se bere poměrně často jako takové funkční onemocnění, které má velmi pestré příznaky, které mohou napodobovat různá i vážná celková onemocnění, například i infarkt srdce, mozkové příhody, epilepsie, onemocnění štítné žlázy, zažévacího traktu. Proto je třeba velmi správně pečlivě tato všechna onemocnění vyloučit podrobným komplexním vyšetřením, ve Vašem případě při poruchách polykání určitě vyšetření ORL, endokrinologické, gastroenterologické, vyšetření štítné žlázy. I v samotné neurologii je třeba pečlivě vyloučit organické postižení než se můžeme uchýlit k diagnose latentní tetanie. S pozdravem ML.