jaká je vhodná obuv při patní ostruze ? když už nic nezabíra :O(

2 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore,
mám již rok a půl patní ostruhu.Byla jsem 6x na ULZ, 5x rázovou vlnu, 2x obstřik. Mám vložky Medikovi i podpatěnky na ostruhu. Vyzkoušela jsem i homeopatika hekla lava 9ch na tři měsice. koupila jsem si obuv od ecco, které mi doporučila obvodní lékařka. Bohužel vše bez efektu. V průběhu 1 roku tak 2x týdně prášek na bolest doporučený Nimesil a ibalgin..vždycky tak na 2-3h zabraly ale pak už ne. Nejdřív mě pane doktore bolela pouze pata ale teď už poslední 3měsíce mi jde bodavá bolest i do kolena. Zkouším masirovat, chladit ale nic :O(. Pane doktore myslíte,že mi operace pomůže ? je mi 35 a bojím se abych pak mohla chodit. Ještě se zeptam, jakou obuv by jste doporučil vy ? Mám od ecco takové měkoučké a takový mírný klínek 1,5 a pak rovné ale do těch mám ty vložky medicovi. Tě'd mi paní doktorka řekla,že bych měla mít boty na podpadku abych přenesla váhu z té paty na špičku....ale už opravdu nevím ....já zas slyšela,že patní ostruha je právě z podpadků.
Děkuji moc za odpověď. mějte hezký den M.
Ostruha může být z více příčin, na většinu z nich by opravdu vyšší podpatek mohl pomoci, zkuste ještě rázové vlny - ESWT (dráhé, ale účinné)