Jak ulevit chodidlu?

Dobrý večer,
poslední tři měsíce jsem kvůli změně zamestnání chodila prakticky denně v žabkách ( ne ortopedických) a přesto, že jsem nikdy nemívala problémy s klenbou nebo s bolestí chodidel, pocitovala jsem bolest při pohybu, ztuhlost svalů atd. Při vystoupení, kde jsem tančila naboso na dlaždicích jsem další den musela chodidlo rozhýbávat abych se vůbec postavila. Do teď jsou choddla zatuhlá a cítím, že by to chtělo "prokřupat". Mohla bych poprosit o nějakou radu, zda by mi pomohla masáž a kde ji vyhledat, nebo se to po čase opět zpraví, když už nyní nenosím žabky?
Děkuji za odpověď
Dobrý den, masáž nohy si zvládnete udělat sama např. tenisákem nebo nějakým tvrdším balónkem.. postavíte se na něj a projedete chodidlo a na bolestivých místech klidně i vydržte delší dobu. Samozřejmě cvičte s nohou a prsty, aktivujte klenbu, využijte "šlapačky" ve welness. Nošení žabek samo o sobě problém není, záleží, jak u toho aktivujete chodidlo a jak je žabka těžká. Ortopedická obuv rozhodně není výhrou!! Pokud budete chtít poradit se správnou obuví, postavením nohy a potažmo kolene, cviky na aktivaci klenby, ráda poradím osobně.

Dobrý večer, důvody bolestí Vašich chodidel mohou být různé. Mohou pramenit z krátkodobého nadměrného přetížení, ale zároveň může být zdroj Vaší bolesti někde jinde. Mnoho bolestí se umí řetězit. Z toho důvodu bych doporučila odborné vyšetření odborníkem, který Vám určí, odkud bolesti skutečně pramení a doporučí Vám efektivní cestu léčby.

Držím palce, s pozdravem Ludmila Švarcová

Obdobné otázky