jak na to, aby srdce táty nebolelo a dcera byla dcera?

1 Počet odpovědí:
Mám dceru Ráchel a nežijeme s matkou v jedné domáctnosti a kontakt s dcerou je upraven rozsudkem, který matka nedodržuje. Včera jsem dceru navštívil ve škole a chtěl s ní 5minut mluvit jak se jí daří a dcera odmítla paní učitelce, že se mnou nechce mluvit, nevěřil jsem učitelce a když šla dcera dva metry kolem nás, dívala se na druhou stranu a na mé volání Ráchel nereagovala, velmi mne to zabolelo a ptám se jak mám na to reagovat a co jí říct, aby mne akceptovala jako tátu. Mám ji moc rád a pokud je krátce se mnou, plním jí její přání, jsem k ní velmi laskavý. jak z toho ven a jak zlepšit náš vztah?????

Děkuji Beránek
Dobrý den,
bez účasti matky situaci změníte velmi těžko. Doporučuji trvat na řešení situace v součinnosti s Ospodem a soudem. Pokud Vám matka kontakt s dcerou neumožňuje tak jak to stanovil soud, je to důvod k řešení. A to i v případě, že matka řekne, že Ráchel o kontakt s Vámi někdy nestojí. Dokonce i kdyby tomu tak bylo. Doporučuji dohodnout se na rodinné terapii která by vedla k tomu, abyste oba jako rodiče usilovali o to, aby Ráchel měla k oběma dobrý vztah. Pokud to situace vyžaduje, doporučuji v kontaktech zavést i písemnou formu. Pokud si myslíte, že to je možné, zkuste ještě ze všeho nejdřív přesvědčit matku, že je i v jejím zájmu situaci řešit. Držím palce! Martin Z.