Infekčni nemoc černy kašel.

1 Počet odpovědí:
Dobry den,jsem od listopasadu přesně od 15 listopadu 2016 nemocen prodělaval jsem černy kašel mam to ptvrzene lékařkou z infekčni kliniky výtěr z nosohltanu.Během lečby jsem ztratil uplně hlas šepot bral jsem 5 krabiček ATB klacid co 12 h ale ještě tet v roce 2017 v lednu mam pořad kašel hlavně při zatěži a mirny chrapot zastřeny hlas.Lekařka mi nemůže vyšetřit pořadně hlasivky pro daveni a kašel a navrhla jiné řešeni vyšetřeni přes nos hadičkou ale toho se dost bojim před vyšetřenim mi nosni sliznici neumrtvila a chtěla to hned dělat stim sem nesouhlasil.Je jina metoda vyšetřeni hlasivek?Děkuji za informace.Rozbor krve prokazal v prosinci 2016 mirne zvysene leukocyty 12:90.
Vážený pane MZ, měl byste si ujasnit, zda mne chcete nesmyslně kritizovat (viz hodnocení), či chcete abych Vás vyšetřila či odpověděla na vaše otázky. Běžné vyšetření hlasivek rigidní neboli kovovou optikou přes ústa je standardem, ve Vašem případě však bylo u jiné lékařky problematické pro výraznou dávivost. Proto Vás poslala na vyšetření hadičkou přes nos, které je pro pacienta komfortní a nebolestivé. Vyšetřuji v lokální anestezii Mesocain gelem- je to pro pacienta mnohem příjemnější než umrtvení pomocí gázy s Tetracainem neboli "stejně musím do nosu předtím něco nacpat" nebo než pomocí štiplavého spreje. Zvládají malé děti. Prováděla jsem toto vyšetření léta různým způsobem a podle mé zkušenosti je to takto pro pacienty nejpříjemnější. Źe je nebolestivé, nemůžete vědět, protože jste mi nedovolil se přiblížit k nosní dírce ani na půl centimetru. Nemám problém Vám vyšetřit hlasivky Vámi vybranou "umrtvovací" metodou. Přeji hezký zbytek dne