Hyperpigmentace po frakcnim laseu

1 Počet odpovědí:
Vazeny pane doktore,
rada bych se informovala a znala nazory od profesionalniho odbornika pres dermatologii a korekcni esetiku jako jste prave vy. Predem dekuji za vas cas a pozornost.

1)Podstoupila jsem poprve v prosinci 2015 zakrok frakcnim laserem za ucelem zlepseni dvou vetsich poru (jizvicek) na obliceji. Zjemneni je viditelne, ale bohuzel mi zustali dva svetle hnede flicky, predpokladam pigment. Ziji na jihu, kde jsem samozrejme slunci vystavena vice, ale po absolvovani laseru jsem zadnou peci nezanedbala a slunci jsem se vyhybala, jak to slo ci pouzivala ochranu proti slunci a hlavne to bylo v zime. Nicmene jsem byla od te doby po 5 mesicich na kontrole ukazat co mi po zakroku zustalo a one fleky mi byli redukovany alexandrovitym depigmantacnim laserem. Nyni jsem tri tydny po zakroku a bohuzel jeden ten flicek se opet zbarvuje do hneda, je mene viditelny, ale z meho pohledu tam je defekt, ktery jsem pred uplne prvni navstevou laseru nemela. Chtela bych vedet, zda takto ziskana pigmentace po zakroku laserem vymizi casem sama nebo zda je treba opet podstoupit depigmentacni laser? Obavam se zacinajiciho leta a slunce tady.

2) Zaroven jsem si nechala laserem odstranit par pih jiz dvakrat, u jedne mam porad zbytkovy pigment a ostatni se neodstranily vubec.

Dekuji za vase nazory.
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Problém hyperpigmentací po frakčním CO2 laseru je jednou z možných komplikací. Alexandritový laser pigmentaci dokáže zjemnit, s dalším ošetřením bych event. počkal až na podzim. Je však nutná fotoprotekce. Pigmentace se může sama spontánně srovnat (ale také nemusí), můžete léčbu doplnit bělícími krémy od Neostraty tedy Pigment controler SPF 25 na den a Skin Brightener na noc.
Pokud se týče odstranění pih, nebyly pravděpodobně odstraněny celé a reziduum vytvořilo opět pigmentaci. Tady by to chtělo kontaktovat ošetřujícího lékaře a dle jeho zvážení - zákrok opakovat. S pozdravem M.Junášek