Hrudní páteř+zadní část stehna

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
při hlubokém dýchaní, cítím na zádech cca 5cm pod lopatkou tlak, který je možná od žebra. Nepíchá to, jen to tlačí. Míval jsem to občas i dříve, ale zmizelo to. Přikládal jsem to nevhodné poloze např, při čtení. Teď už to delší dobu trvá a nezlepšuje se. Byl jsem na thaiské masáži a ta také v tomto směru nepomohla. Navíc se mi hůř dýchá a nemůžu se 100% nadechnout a často zívám. Může to být posunuté žebro nebo nějaká dislokace páteře?
Druhá věc, kterou bych rád vyřešil je menší diskomfort v zadní části levého stehna. Počátek problému nastal po návštěvě posilovny, kdy jsem dřepy vzal moc zprudka. Netuším, jestli jsem si pohnul se zády nebo to odnesl sval, ale rozdíl mezi pravou a levou nohou je znát (o levé "vím", pravou nevnímám).
Uvedené problémy mi nebrání ve sportu, sportuji v podobné intenzitě cca 2-3x týdně jako předtím, ale rád bych se uvedených nepříjemností zbavil.
Doporučil byste mi řešit problémy u Vás a stavit se na konzultaci?
Děkuji
Dobrý den,
pro řešení obou problémů Vám doporučuji se objednat na konzultaci / fyzioterapii. Je nejprve nutné v obou případech zjistit příčinu obtíží a dle ní Vám následně doporučit cvičení a další doporučení na doma / práci / volný čas.
Obtíže rozhodně má smysl řešit, obzvláště, když se nemůžete zcela nadechnout.
S pozdravem,