extrémní padání vlasů

chtěla bych se zeptat jaké jsou účinné způsoby léčby padání vlasů? Je mi 26 let a již téměř dva roky mě trápí extrémní vypadávání vlasů (pravděpodobně po vysazení hormonální antikoncepce, čtvrt roku bez užívání antikoncepce a poté nasazení gestagenní antikoncepce kvůli Leidenské mutaci). V začátcích padání vlasů mi byl nasazen Alpicort F, který jsem užívala podle příbalového letáku, nepatrně se padání zlepšilo ale nějaké extrémně znatelný účinek to nemělo, vlasy stále dost padaly kdykoliv jsem si šáhla do vlasů tak mi jich několik uvízlo na ruce, bylo mi řečeno, že mám počkat a cca do jednoho roku se hormony srovnají a padání ustane. Bohužel se tak nestalo i přes úpravu jídelníčku, přes užívání doplňků stravy jako je zinek, křemík, selen, methionin, železo, b-komplex a užívání vodiček a speciální vlasové kosmetiky na padání vlasů. Po téměř roce a třičtvrtě padání neustalo a já od té doby přišla o třičtvrtě svých vlasů, kvalita vlasů se rovněž zhoršila, mám je suché, jemné a slabé. Je to pro mě hodně stresová záležitost, protože už nemohu nosit rozpuštěné vlasy protože na hlavě mám jen pár vlásků a vypadá to naprosto příšerně. Už nevím co si počít, na vyšetření krve jsem rovněž byla a je vše v pořádku, nic špatného nenašli. Můžete mi prosím poradit jak postupovat nebo co pomáhá na padání vlasů bez toho aniž bych do sebe musela cpát kortikoidy? Bojím se že už přijdu o všechny své vlasy a nikdy už nenarostou. Když už mi začnou nějaké malé vlásky růst tak stejně padají stejně jako ty dlouhé, takže ani nemají šanci dorůst do potřebné délky aby to aspoň opticky vypadalo hustější. Dle mého je nějaký problém ve vlasové pokožce nebo v neschopnosti přijímat vitamíny aby byly schopné vlasy na pokožce udržet a měli dostatečnou výživu. Prosím poraďte mi co dělat, protože každodenní pohled na hřeben, umyvadlo a podlahu kde všude nacházím chomáče vlasů je hrozný a moc mě to trápí, protože jsem dřív měla krásné, zdravé a husté vlasy :-(
Děkuji za pomoc a odborné rady jak konečně padání vlasů zastavit popřípadě jaká veškerá vyšetření je potřeba podstoupit aby se přišlo na to, co padání způsobuje a v čem může být zakopaný pes.
Padání vlasů může mít řadu příčin, ale nejběžnější je hormonální dysbalance, psychická zátěž a choroby štítné žlázy. Antikoncepce může tento problém zhoršovat, zvláště gestagenní, kde nejsou estrogeny. Hormony štítné žlázy pravděpodobně byly vyšetřeny. Stres z padání vlasů může vést k dalšímu výpadku a je to pak začarovaný kruh. Optimální by bylo antikoncepci vysadit a srovnat hormonální hladiny některou z alternativních metod (čínská medicína, fytoterapie apod.). Z volně dostupných přípravků vyzkoušejte např. Dercos od Vichy.

TDobrý den, Váš problém je nutné řešit v kožní ordinaci. Objednejte se tedy do kožní ordinace Ambicare v Praze 6, Vítězné nám. 10, pasáž Riviéra. MUDr. Alena Kyslíková
Dobrý den
Ráda bych vám pomohla. Nejdříve byste měla být vyšetřena na větší klinice Dermatovenerologie (na př. v Nemocnici na Bulovce), kde by se měl doplnit i vzorek kůže, aby se dala vyloučit různá onemocnění vlasové pokožky. Je nutné doplnit rovněž celkové vyšetření (nejen laboratorní ale i např. zobrazovací metody pro odhalení příp. zánětu).
V dalším kroku se již může začít s léčbou, aplikace např. acetonové kaše do kštice (rovněž NNB), užívaní Methioninu tbl. a injekční aplikace vitamínových koktejlů s růst. faktory a nebo pracující plazmy přímo do kštice (klinika Mediestetik). Tato ošetření probíhají v několika cyklech a není hrazena pojišťovnou.
Vše záleží na klinickém nálezu, nemohu ted konkrétně poradit. Důležité je také probrat anamnézu (zda někdo v rodině tímto trpěl, zda jste někdy prodělala těžkou infekci, nádorové onemocnění, kdy bylo těhotenství, ev. intoxikace neznámou noxou, způsob úpravy vlasů, barvení vlasů).
Určitý výpad vlasů je fyziologický, každý z nás nachází vlasy na zemi, v hřebenech i na polštáři, ale samozřejmě ne v přehnaném množství.
Je nutné aktivně odbourávat stres a také ten, který vychází z každodenních starostí kolem výpadu vlasů. Je to velmi těžké, ale zkuste se tím ted netrápit. Pokud chcete změnu, musí se působit ze všech stran.
S pozdravem MUDr. Zdobinská Reisingerová Helena
problematika padání vlasů může být někdy složitější, než se zdá, do emailu Vám nedokážu vypsat všechny možné příčiny. Doporučuji objednat se do poradny www:doktorvlas.cz kde Vás vyzpovídají, zjistí Váš zdravotní stav a doporučí všechna potřebná vyšetření včetně vyšetření vzorku kůže a jeho histologického vyšetření.
Poradna je ve vinohradské nemocnici. S pozdravem M.Junášek