doplnění k potázce-Je vhodný Revitanerv při Parkinsonově nemoci?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore, mockrát Vám děkuji za odpověď, ale pokud se můžu ještě zeptat,když parkinsonik užívá na bolest Palgotal 1 tabletu denně a v poslední době přestává účinkovat, jaký je další postup léčby...Palgotal se může navýšit ?a má se užít ještě než se dostaví velká bolest, nebo se má užívat ještě před větší bolestí ?nevíme, jak vlastně ten lék působí a jak jej brát správně.Také jsem chtěla poprosit o radu, jestli jsou nějaké náplasti na tuto bolest, nemyslím opiátové náplasti a také silné masti, které bychom používali.Vyzkoušeno snad vše dostupné,ale nic moc nezabírá.Velice Vám děkuji.
Dobrý den, léčba Palgotalem je určena pro pacienty se střední až silnou bolestí, která vyžaduje léčbu kombinovaným preparátem, obsahuje střední dávku dvou analgetik - tramadol (opiodní látka) a paracetamol (NSA), zjednodušeně řečení menší dávku tramalu a paralenu, tím je zlepšena tolerance a menší riziko vedlejších účinkům, hlavně na žaludek. Indikace a dávkování je pak přísně individuální a záleží z jakého důvodu a na jaký typ bolesti lék pacient užívá. Obvyklá dávka bývá 1-1-1 až 2-2-2. Náplasti většinou obsahují již silnější opiát a jejich předpis já osobně svěřuji do kompetence poradny pro bolest v nemocnici. U parkinsoniků hrozí zvýšené riziko vedlejších účinků, třeba zvracení, zácpa, průjem, hlavně záleží na dalších lécích, které současně užívají. S pozdravem Milan Labonek.